Obrazy, výstavy

„Dívejte se a naleznete. Co není hledáno, zůstává neobjeveno.“
Sofokles

Malbu používám v artefiletických technikách při konzultacích a workshopech jako způsob jak zprostředkovat setkání rozumu a citu, těla duše a ducha, integraci osobnosti. Jinak řečeno – malovat a milovat hlavou nelze, je třeba celého člověka.

Tvůrčí práce pro mne osobně znamená být být si vědoma toho, co a odkud proudí, co ve svých obrazech přináším na světlo. Ustát pozici mezi klidnou hladinou a hlubokými spodními proudy, napětí, které vyvolává pohyb a tím oživuje.

Těší mě, když můj tvůrčí záměr rezonuje s tím, kdo obraz vidí a kdo si jej pak pro potěšení vezme domů. Používám různé techniky i styl malby, olej, akryl, pastel, akvarel, podle toho, o co si obraz sám řekne, nebo zpracovávám jedno téma více technikami, protože mě zajímá posun nálady, výrazu, který se tím projeví. rozdíl mezi lazurní i pastózní olejomalbou, křehkostí suchého pastelu i energií vrstvení a proškrabávání pastelu olejového.

Maluji a kreslím i obrazy na zakázku, velmi osobní kresby nebo obrazy inspirované radixem (horoskopem data narození), novoročenky jako autorské originály, podle přání a osobnosti toho, pro koho jsou určeny.

Obrazy a kresby určené k prodeji si můžete prohlížet v tuto chvíli na Online-gallery, kam průběžně doplňuji nová díla. Pokud Vás některý obraz zaujme a chtěli byste si jej zakoupit přímo u mne, kontaktujte mě na iva@origen.cz . Vždy je nejlepší, když si jej prohlédnete přímo, uvidíte barvy a textury svýma očima.

Výstavy:
Na hraně světla a stínu – výstava fotografií, centrum FotoŠkoda, 2000, 2001
FAM – skupinová výstava, Galerie Kotelna 2018
Krajiny – pastely, Minigalerie České pošty 2020
Imaginativní malba – Galerie Studia Osm, 2021
Imaginativní malba – Galerie Studia Osm, 9/2022

Chystané:
Jaro 2023 – Husova knihovna Modřany