Malba a kresba

„Dívejte se a naleznete. Co není hledáno, zůstává neobjeveno.“
Sofokles

Maluji a kreslím obrazy, především pro radost. Těší mě, když můj záměr rezonuje s tím, kdo obraz vidí a kdo si jej pak pro potěšení vezme domů. Používám různé techniky i styl malby, olej, akryl, pastel, akvarel, podle toho, o co si obraz sám řekne, nebo zpracovávám jedno téma více technikami, protože mě zajímá posun nálady, výrazu, který se tím projeví. rozdíl mezi lazurní i pastózní olejomalbou, křehkostí suchého pastelu i energií vrstvení a proškrabávání pastelu olejového.

Maluji a kreslím také ilustrace ke snům a imaginacím, se kterými pracuji ve své poradenské praxi. Fascinuje mě, jak pro každého člověka přináší jeden obraz jiný zážitek, jinou náladu.

Maluji a kreslím i obrazy na zakázku, velmi osobní kresby nebo obrazy inspirované radixem (horoskopem data narození), novoročenky nebo kalendáře, podle přání a osobnosti toho, pro koho jsou určeny.

Tvůrčí práce pro mne znamená být bezpečně na hraně mezi vědomím a nevědomím. Být si vědoma toho, co a odkud proudí, co ve svých obrazech přináším na světlo. Skutečné umění je stav napětí mezi klidnou hladinou a hlubokými spodními proudy, napětí, které vyvolává pohyb a tím oživuje.

Obrazy a kresby si můžete prohlížet v tuto chvíli na Pinterestu, aktuálně pro Vás chystáme nový web gAdlerie, proto prosím omluvte dočasný diskomfort.

Pokud Vás některý obraz zaujme a chtěli byste si jej zakoupit, neváhejte se mi ozvat. Vždy je nejlepší, když si jej prohlédnete přímo, uvidíte barvy a textury svýma očima.